Masaż ajurwedyjski

Jedna z najstarszych, znanych na świecie technik masażu. Opis jej znajduje się w starożytnych księgach hinduskich – Wedach, których wiek określa się na kilka tysięcy lat.

Pod nazwą masaż ajurwedyjski kryje się mocno rozbudowany system różnych technik  masażu         i metod pracy z ciałem o bardzo określonym i wyselekcjonowanym sposobie oddziaływania.
Na przykład Szirodara. Jest to zabieg, w którym za pomocą ciepłego oleju polewa się miejsce na czole po środku brwi znane jako „trzecie oko” lub „oko Sziwy” w celu zrelaksowania i wyciszenia  umysłu i osiągnięcia wyższego poziomu świadomości. Inny z mniej znanych masaży ajurwedyjskich to Szawatti. Masaż ten stosowany był przez wojowników starohinduskiego systemu walki Kalarypaja w celu poprawienia elastyczności, gibkości i siły ciała. W całości wykonywany jest tylko  za pomocą stóp i z użyciem specjalnych olejów. Najbardziej znany ze wszystkich technik jest klasyczny masaż ajurwedyjski - Abjanga. Można by zaryzykować stwierdzenie, że jest on praźródłem wszystkich znanych masaży na świecie. Długie, głaszczące ruchy  poprawiają elastyczność skóry. Chwyty ugniatające działają na mięśnie poprawiając ich ukrwienie i siłę, a rozcierania okolic stawowych poprawiają ich elastyczność i sprawność. Do tego wszystkiego masaż ten wykonuje się z zastosowaniem dużej ilości różnorodnych olejów w zależności od kondycji psych-fizycznej człowieka
i na specjalnym do tego zabiegu przystosowanym, drewnianym stole. W niektórych szkołach zgodnie z tradycją masaż ten wykonują jednocześnie dwie osoby. Obowiązuje jednak zasada, że kobiety masowane są przez  kobiety, a mężczyźni masują tylko mężczyzn.
 

Kontakt

Dąbrowscy - Centrum Masażu Leczniczego

ul. DRAWSKA 23 lok. 12
02-202 Warszawa

pon-pt 9-20:30

tel. 22 844-10-67

sms.+48669428676

   info@dabrowscymasaze.pl

 

Odwiedź nas

Masz pytania?

Chcesz się umówić na wizytę?

Napisz do nas

Projekt i wykonanie Netmax